Архів новин 2020-2021 н.р.


Пастки локдауну: найпоширеніші проблеми на карантині

Загальний локдаун приніс серйозні зміни в наш звичний ритм життя. З одного боку, вся сім'я разом, ми можемо приділити їй більше уваги. А з іншого боку, багато хто постає перед апатією, падінням продуктивності та необхідністю працювати з ранку до ночі.

У цій статті ми намагатимемося підсумувати поради психологів, фахівців тайм–менеджменту та організації праці, розберемося, як батькам залишатися продуктивними під час локдауну.


Навчання вдома: практичні поради для батьків

Зараз непростий час і випробування для всіх.

Пропонуємо переглянути поради психолога (натиснути для перегляду) щодо організації дистанційної роботи гуртків закладу.


Тривалість навчального заняття під час дистанційного формату.

Роз’яснення МОН

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.

У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами 8-24 січня 2021 року школи працюють у форматі дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання: 

  • для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин; 
  • для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин; 
  • для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин; 
  • для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин; 
  • для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин; 
  • при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

Водночас рівномірність розподілу цього часу між різними навчальними предметами і доцільність чергування занять з використанням синхронного та асинхронного режимів забезпечує керівник закладу освіти.


Осінні канікули

За рекомендацією листа управління освіти Херсонської міської ради дати осінніх канікул з 22-28 жовтня 2020 р.


Інформація до нового навчального року

Шановні вихованці та їх батьки!

2020 - 2021 навчальний рік починається в нових умовах карантинних обмежень.

Вхід до приміщення Будинку творчості здобувачам освіти дозволяється при наявності захисної  маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять в навчальних кабінетах. Під час пересування по закладу використання захисних масок є
ОБОВ' ЯЗКОВИМ.

Батькам або супроводжуючим особам, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю, вхід до приміщення Будинку творчості ЗАБОРОНЕНО.

Ці обмеження є тимчасовими. і будуть діяти до закінчення карантину.

Завжди раді бачити Вас в Будинку творчості


Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на короновірусну хворобу серед здобувачів освіти та працівників Будинку творчості

В разі виявлення дитини з ознаками хвороби:

 

1. Вихованець одягає маску.

 2. Керівник гуртка телефоном інформує чергового адміністратора.

 3. Черговий адміністратор забирає дитину до ізольованого приміщення.

 4. Керівник гуртка інформує батьків та спільно з ними вирішує, чи скеровувати дитину до медичного закладу.

 5. Дітей групи ізолюють (припиняється рух дітей по Будинку творчості).

 6. Технічний працівник провіітрює та дезінфікує приміщення.

 7. Черговий адміністратор інформує управління освіти про виявлення дитини з ознаками хвороби, обмежує вхід до приміщення, де перебуває дитина із симптомами.

 8. Керівник гуртка проводить інструктаж з дітьми, які контактували з дитиною з ознаками хвороби.

 9. Вихованці з групи, де виявили дитину із симптомами, переходять на самоізоляцію до отримання результатів лабораторних досліджень.

 10. Якщо тест не підтверджує COVID-19, діти повертаються на навчання.

 11. Якщо тест підтверджує COVID-19, діти переходять на дистанційне навчання на два тижні.

 

Якщо працівник виявив удома підвищення температури вище 37,2 градусів:

 

1. Попередити про це безпосереднього керівника та не виходити на роботу.

 2. Звернутися за допомогою до сімейного лікаря.

 3. Виконати рекомендації лікаря.